Hydrografika nebo také hydrografický tisk je nejmodernější metoda potisku 3D objektů za pomocí namáčení objektu do aplikační vany. Potisk se provádí s použitím speciální hydrografické fólie a vodní hladiny. Často se tato metoda nazývá "water transfer printing" neboli vodní transferový tisk - jedná se o aplikaci vzorovaných fólií pomocí vodní lázně. Hydrografický potisk lze aplikovat na trojrozměrné objekty vyrobené z kovů, plastů, skla, tvrdého dřeva a mnoho dalších materiálů.

Hydrografická (PVA) fólie je potištěná grafickým obrazcem. Folie příslušných rozměrů se následně položí na hladinu vody v hydrografické aplikační vaně. Po několika vteřinách se na folii aplikuje speciální chemický aktivátor, který v průběhu několika vteřin hydrografickou folii rozpustí a na hladině vody zůstane plavat jen speciální barva, která byla nanesená na hydrografické folii.

Následně se objekt resp. předmět určený na potisk pomalu ponoří přes vrstvu barvy do aplikační vany, přičemž barva dokonale prilne a skopíruje povrch potiskovaného předmětu. Po následném umytí a osušení potiskovaného předmětu se tento opatří vrchní vrstvou krycího laku, který podle požadavku vytvoří matný a nebo lesklý, no především odolný a jedinečný povrch.